Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha — Kościół w Radomsko

Cieszymy się, że cię witamy!

Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha

Kościół w św. Rocha 234, 97-500 Radomsko, Polska, Radomsko, Wojewodztwo Lodzkie, 97-500 Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha: adres, telefon, faks, godziny otwarcia, opinie klientów, zdjęcia, wskazówki dojazdu i inne.

Godziny pracy

 • poniedziałek
  Czynne całą dobę
 • wtorek
  Czynne całą dobę
 • środa
  Czynne całą dobę
 • czwartek
  Czynne całą dobę
 • piątek
  Czynne całą dobę
 • sobota
  Czynne całą dobę
 • niedziela
  Czynne całą dobę

Ocena

4
/
5
Oparte na 7 opinie

Łączność

kategoria:
Województwo:
Wojewodztwo Lodzkie
Adres:
św. Rocha 234, 97-500 Radomsko, Polska, Radomsko, Wojewodztwo Lodzkie, 97-500
Miasto:
Radomsko
Stronie internetowej:
Telefon:
Kod pocztowy:
97-500

Galeria zdjęć

Map Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha

Informacje o Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha

Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha to polski Kościół z siedzibą w Radomsko, Wojewodztwo Lodzkie. Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha na św. Rocha 234, 97-500 Radomsko, Polska,

 

Proszę o kontakt z Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha korzystając z poniższych informacji: adres, numer telefonu, faks, kod pocztowy, adres strony internetowej, adres e-mail, Facebook. Możesz znaleźć czas pracy i mapę przejścia Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha, jak również prawdziwe opinie od gości lub napisać własną recenzję.


Jesteś właścicielem?
Możesz edytować tę stronę:
Edytuj tę strone

Opinie o Kościół Rzymskokatolicki Pw Św Rocha

 • Krzysztof
  Prześlij 16 May 2015
  Świątynia ta jako jednonawowa, z węższym prezbiterium zamkniętym wielobocznie, z dachem dwuspadowym, nad prezbiterium z szerokim okapem i wieżyczką na sygnaturkę, wzniesiona została w 1502 roku. Na szczególną uwagę zasługuje znajdujący się we wnętrzu kościoła chór muzyczny z przełomu XVII i XVIII wieku, a przede wszystkim gotycko – renesansowy tryptyk pochodzący z 1519 roku. Środkowe pole tryptyku przedstawia Świętą Rodzinę, a zewnętrzne części skrzydeł bocznych cztery sceny Męki Pańskiej. Wewnątrz przedstawiono postaci św. Jana Jałmużnika, św. Zofii z córkami, św. Marii Magdaleny i św. Witosa. Kościół restaurowano w wieku XVIII i w 1899 roku. Z tego pierwszego okresu pochodzi belka z informacją dotyczącą budowy kościoła, krucyfiks oraz drewniana dzwonnica. Podczas renowacji przeprowadzonej w latach 1951 – 1952 przywrócono oryginalny wygląd polichromii usuwając przemalowania naniesione w 1615 roku.
 • Melania
  Prześlij 11 May 2015
  Przytulne miejsce
 • Joanna
  Prześlij 30 Apr 2015
  Bardzo ładny kościółek drewniany.
 • Natalia
  Prześlij 07 Jan 2015
  Kościół gruntownie odrestaurowano w latach 2010 – 2012 przywracając m.in. pierwotny, pochodzący z 1789 roku wygląd zakrystii. Renowacji poddano znajdującą się obok świątyni dzwonnicę z drugiej połowy XVIII wieku, a także zdobiące wnętrze świątyni ołtarze: ołtarz główny p.w. Wniebowzięcia Matki Boskiej i św. Rocha oraz ołtarze boczne p.w. Matki Bożej Różańcowej i p.w. św. Barbary.
 • Gustaw
  Prześlij 31 Oct 2013
  Ten drewniany kościół o konstrukcji zrębowej znajduje się w dzielnicy Stobiecko Miejskie i jest najstarszym zabytkiem w Radomsku. Podanie głosi, że Stobiecko było wsią zasiedloną w XIV wieku jeńcami tatarskimi. Jedna jej część należała do miasta, stąd określenie Stobiecko Miejskie, druga zaś była własnością szlachecką – Stobiecko Szlacheckie.
 • Jagoda
  Prześlij 04 Jun 2013
  Fajne miejsce kultu. Ciekawa budowla
 • Iwo
  Prześlij 11 Apr 2013
  Piękny kościół zachęcam do zwiedzania
Zostaw swoją opinię o tej organizacji:
Usunąć
Twoje oszacowanie: