Cmentarz Żydowski — Cmentarz w Radomsko

Cieszymy się, że cię witamy!

Cmentarz Żydowski

Cmentarz w Przedborska 147, Radomsko, Polska, Radomsko, Wojewodztwo Lodzkie, 97-500 Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat Cmentarz Żydowski: adres, telefon, faks, godziny otwarcia, opinie klientów, zdjęcia, wskazówki dojazdu i inne.

Ocena

4
/
5
Oparte na 3 opinie

Łączność

kategoria:
Województwo:
Wojewodztwo Lodzkie
Adres:
Przedborska 147, Radomsko, Polska, Radomsko, Wojewodztwo Lodzkie, 97-500
Miasto:
Radomsko
Kod pocztowy:
97-500

Galeria zdjęć

Map Cmentarz Żydowski

Informacje o Cmentarz Żydowski

Cmentarz Żydowski to polski Cmentarz z siedzibą w Radomsko, Wojewodztwo Lodzkie. Cmentarz Żydowski na Przedborska 147, Radomsko, Polska,

 

Proszę o kontakt z Cmentarz Żydowski korzystając z poniższych informacji: adres, numer telefonu, faks, kod pocztowy, adres strony internetowej, adres e-mail, Facebook. Możesz znaleźć czas pracy i mapę przejścia Cmentarz Żydowski, jak również prawdziwe opinie od gości lub napisać własną recenzję.


Jesteś właścicielem?
Możesz edytować tę stronę:
Edytuj tę strone

Opinie o Cmentarz Żydowski

 • Igor
  Prześlij 18 Sep 2015
  Niedaleko głównej bramy zwraca uwagę wygrodzone siatką miejsce z dwoma wysokimi świerkami wewnątrz ogrodzenia. To zbiorowa mogiła. Marmurowy biały obelisk pokryty jest hebrajskimi napisami. Żeliwna tablica informuje: „Miejsce uświęcone męczeńską krwią Polaków Żydów ofiar faszyzmu hitlerowskiego w latach 1942 -1944”. Niemcy dokonywali tutaj masowych rozstrzeliwań. Obok skromny pomnik z garstką ułożonych kamieni i inskrypcją: „Dla uczczenia pamięci 1700 Żydów i 50-ciu Polaków zamordowanych w tym miejscu przez hitlerowców od X.1942 do I.1943 obelisk ten kładzie N. J. Nest Polska-USA”.
 • Aurelia
  Prześlij 09 Jul 2015
  Radomsko było kiedyś ważnym ośrodkiem chasydyzmu. Do okazałego ohelu, w którym spoczywają cadycy z rodziny Rabinowiczów, do dziś pielgrzymują chasydzi z wielu krajów.
 • Pola
  Prześlij 11 Aug 2013
  Położony przy ul. Przedborskiej, przy jej skrzyżowaniu ze Źródlaną kirkut zajmuje powierzchnię 2,5 ha. Źródła nie są zgodne co do daty jego powstania – jedne podają rok 1816, inne 1831 (taka data figuruje na najstarszym nagrobku). Do dnia dzisiejszego zachowało się tutaj około 3 tys. macew. Pośród nich są zarówno nagrobki kamienne, jak i żeliwne oraz wykonane z piaskowca czy wapienia. Niektóre miejsca pochówków otoczono metalowymi płotkami.
Zostaw swoją opinię o tej organizacji:
Usunąć
Twoje oszacowanie: