Las Kumiecie — Park w Gołdap

Cieszymy się, że cię witamy!

Las Kumiecie

Park w Świerkowa 43, 19-500 Gołdap, Polska, Gołdap, Wojewodztwo Warminsko Mazurskie, 19-500 Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat Las Kumiecie: adres, telefon, faks, godziny otwarcia, opinie klientów, zdjęcia, wskazówki dojazdu i inne.

Ocena

4
/
5
Oparte na 8 opinie

Łączność

kategoria:
Województwo:
Wojewodztwo Warminsko Mazurskie
Adres:
Świerkowa 43, 19-500 Gołdap, Polska, Gołdap, Wojewodztwo Warminsko Mazurskie, 19-500
Miasto:
Gołdap
Kod pocztowy:
19-500

Galeria zdjęć

Map Las Kumiecie

Informacje o Las Kumiecie

Las Kumiecie to polski Park z siedzibą w Gołdap, Wojewodztwo Warminsko Mazurskie. Las Kumiecie na Świerkowa 43, 19-500 Gołdap, Polska,

 

Proszę o kontakt z Las Kumiecie korzystając z poniższych informacji: adres, numer telefonu, faks, kod pocztowy, adres strony internetowej, adres e-mail, Facebook. Możesz znaleźć czas pracy i mapę przejścia Las Kumiecie, jak również prawdziwe opinie od gości lub napisać własną recenzję.


Jesteś właścicielem?
Możesz edytować tę stronę:
Edytuj tę strone

Opinie o Las Kumiecie

 • Roksana
  Prześlij 19 Sep 2016
  Tam jest co robić. Jest miejsce na ognusko i piknik.
 • Pola
  Prześlij 02 Nov 2015
  W lesie kumiecie znajduje się szlak fortyfikacji z II wojny światowej.
 • Dorota
  Prześlij 07 Oct 2015
  Prawdopodobnie w Lesie Kumiecie znajdował się także ośrodek badawczy pracujący nad silnikiem do pocisków V-2. Znajdowała się tu eksperymentalna hamownia silników odrzutowych. Hamowania została wysadzona w latach osiemdziesiątych XX w., ale jej pozostałości można nadal oglądać.
 • Henryk
  Prześlij 22 Apr 2015
  Idealne miejsce na jogging i odpoczynek
 • Grzegorz
  Prześlij 23 Feb 2015
  Czy Pani się puszcza, romincka podoba? To pytanie czysto retoryczne w tym kontekście. Osobiście nie znam nikogo o zdrowych zmysłach komu mogłoby się tu nie podobać. Bezdyskusyjne walory przyrodnicze skrywają mroczne świadectwa historii, takie jak niby zapomniany, zbezczeszczony cmentarz wsi Kumiecie, stary nasyp kolejowy prowadzący kiedyś do Królewca, elementy fortyfikacji i obiekty techniczne z czasów wojny oraz innego typu niespodzianki wciąż licznie wydobywane tu spod ziemi przez głodnych spektakularnych znalezisk Detektorystów Razu Ostatniego, choć trzeba przyznać, że dawno już nikomu nic nie urwało. Dla zwolenników innego rodzaju uciech lokalne nadleśnictwo zainstalowało ogólnodostępną wiatę i jest to wiata co się zowie. Można tam bezpiecznie rozpalić ognisko i zupełnie bezceremonialnie lub ceremonialnie - jak kto woli - napawać się bliskością matki natury, której promienne lub przeciwnie - zasnute tajemniczą, wczesnoporanną mgłą oblicze z pewnością urzeknie nawet najbardziej zatwardziałego w swej awersji malkontenta. Las Kumiecie to oczywisty wybór wytrawnych biegaczy, rowerzystów, nordicwalkerów, fotografów, grzybiarzy, wszelakiej maści kryptoimprezowiczów a także zwykłych i mniej zwykłych spacerowiczów. Jak głosi pewna nowozelandzka plotka z pewnego niepewnego źródła Peter Jackson 3 dni płakał, że nie zdecydował się tu nakręcić Władcy Pierściennic. Niestety biedak dowiedział się o tym post factum. Być może jeszcze tego nie wiesz ale to też Twój ulubiony las i być może dane Ci będzie się o tym przekonać mniej boleśnie niż wspomniany wyżej, nieszczęsny i wciąż jeszcze nie doszły do siebie Peter.
 • Maria
  Prześlij 08 Apr 2014
  W lesie Kumiecie, nad jeziorem Gołdap znajdują się pozostałości po kwaterze głównej Naczelnego Dowództwa Wojsk Lotniczych Luftwaffe. Operacjami wojennymi lotnictwa kierowano z pociągów specjalnych. Jeden z nich, będący stale do dyspozycji sztabu Luftwaffe w Lesie Kumiecie nosił nazwę „Robinson”, stąd kompleks wojskowy nad jeziorem Gołdap, również nazwano w ten sposób.
 • Kacper
  Prześlij 13 Feb 2014
  Super miejsce, czyste, idealne na ognisko z wielką wiatą, do korzystania 365dni w roku
 • Nataniel
  Prześlij 11 Feb 2014
  Na podbudowie bunkrów poniemieckich powstała część sanatorium Wital.
Zostaw swoją opinię o tej organizacji:
Usunąć
Twoje oszacowanie: