Kościół Pw świętej Marii Magdaleny — Kościół w Działoszyn

Cieszymy się, że cię witamy!

Kościół Pw świętej Marii Magdaleny

Kościół w Wieluńska 2, 98-355 Działoszyn, Polska, Działoszyn, Wojewodztwo Lodzkie, 98-355 Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat Kościół Pw świętej Marii Magdaleny: adres, telefon, faks, godziny otwarcia, opinie klientów, zdjęcia, wskazówki dojazdu i inne.

Ocena

4
/
5
Oparte na 3 opinie

Łączność

kategoria:
Województwo:
Wojewodztwo Lodzkie
Adres:
Wieluńska 2, 98-355 Działoszyn, Polska, Działoszyn, Wojewodztwo Lodzkie, 98-355
Miasto:
Działoszyn
Telefon:
Kod pocztowy:
98-355

Galeria zdjęć

Map Kościół Pw świętej Marii Magdaleny

Informacje o Kościół Pw świętej Marii Magdaleny

Kościół Pw świętej Marii Magdaleny to polski Kościół z siedzibą w Działoszyn, Wojewodztwo Lodzkie. Kościół Pw świętej Marii Magdaleny na Wieluńska 2, 98-355 Działoszyn, Polska,

 61959 

Proszę o kontakt z Kościół Pw świętej Marii Magdaleny korzystając z poniższych informacji: adres, numer telefonu, faks, kod pocztowy, adres strony internetowej, adres e-mail, Facebook. Możesz znaleźć czas pracy i mapę przejścia Kościół Pw świętej Marii Magdaleny, jak również prawdziwe opinie od gości lub napisać własną recenzję.


Jesteś właścicielem?
Możesz edytować tę stronę:
Edytuj tę strone

Opinie o Kościół Pw świętej Marii Magdaleny

 • Henryk
  Prześlij 25 Sep 2016
  W XIX wieku kościół został zniszczony pożarami. W czasie II wojny światowej, w październiku 1941 roku hitlerowcy zamienili świątynię na magazyn zboża i amunicji, a później na hotel robotniczy oraz punkt etapowy dla wywożonych Żydów. Kościół został obrabowany, również z blachy nakrywającej dach i został zniszczony, po wojnie został odrestaurowany dzięki staraniom księdza Wincentego Kowalczyka. Uroczyście został poświęcony przez biskupa Stanisława Czajkę w dniu 18 października 1959 roku.
 • Blanka
  Prześlij 13 Apr 2016
  Słabo, nie polecam
 • Łucja
  Prześlij 04 Aug 2013
  Świątynia została wybudowana w 1787 roku. Ufundowana została przez Stanisława Męcińskiego. Jest to budowla wzniesiona w stylu późnobarokowym i orientowana. Składa się z prostokątnej nawy oraz węższego prezbiterium zamkniętego ścianą prostą. Przy prezbiterium od strony północnej znajduje się zakrystia, natomiast od strony południowej składzik. Pod chórem jest umieszczona kruchta, a po jej lewej i prawej stronie znajdują się 2 symetryczne pomieszczenia. Faliście wygięta fasada jest podzielona zdwojonymi pilastrami. Górna jej kondygnacja jest zwieńczona trójkątnym szczytem. Budowla nakryta jest dachem dwuspadowym. We wnętrzu kościoła znajduje się pięć ołtarzy w stylu późnobarokowym, pochodzących z tego samego czasu co świątynia. Należą do nich: główny - Znalezienia Krzyża Świętego, boczne - Najświętszego Serca Matki Bożej, Marii Magdaleny, św. Antoniego, Matki Boskiej Częstochowskiej. Z końca ]XVIII wieku pochodzi również ambona.
Zostaw swoją opinię o tej organizacji:
Usunąć
Twoje oszacowanie: