Cerkiew św Mikołaja — Kościół w Banie Mazurskie

Cieszymy się, że cię witamy!

Cerkiew św Mikołaja

Kościół w Konopnickiej 21, 19-520 Banie Mazurskie, Polska, Banie Mazurskie, Wojewodztwo Warminsko Mazurskie, 19-520 Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat Cerkiew św Mikołaja: adres, telefon, faks, godziny otwarcia, opinie klientów, zdjęcia, wskazówki dojazdu i inne.

Ocena

4
/
5
Oparte na 7 opinie

Łączność

kategoria:
Województwo:
Wojewodztwo Warminsko Mazurskie
Adres:
Konopnickiej 21, 19-520 Banie Mazurskie, Polska, Banie Mazurskie, Wojewodztwo Warminsko Mazurskie, 19-520
Miasto:
Banie Mazurskie
Kod pocztowy:
19-520

Galeria zdjęć

Map Cerkiew św Mikołaja

Informacje o Cerkiew św Mikołaja

Cerkiew św Mikołaja to polski Kościół z siedzibą w Banie Mazurskie, Wojewodztwo Warminsko Mazurskie. Cerkiew św Mikołaja na Konopnickiej 21, 19-520 Banie Mazurskie, Polska,

 

Proszę o kontakt z Cerkiew św Mikołaja korzystając z poniższych informacji: adres, numer telefonu, faks, kod pocztowy, adres strony internetowej, adres e-mail, Facebook. Możesz znaleźć czas pracy i mapę przejścia Cerkiew św Mikołaja, jak również prawdziwe opinie od gości lub napisać własną recenzję.


Jesteś właścicielem?
Możesz edytować tę stronę:
Edytuj tę strone

Opinie o Cerkiew św Mikołaja

 • Róża
  Prześlij 06 Oct 2016
  Mimo, iż w późniejszych latach podczas większych ukraińskich świąt zakazy zelżały, to jednak pierwszy duchowny wyświęcony w obrządku unickim został przydzielony dopiero w roku 1957. W tym również roku 23 kwietnia ks. Jewhenij Usćkyj odprawił pierwszą mszę po ukraińsku i od tego momentu liturgia greckokatolicka zaczęła się odbywać regularnie w każdą niedzielę.
 • Kalina
  Prześlij 12 Nov 2015
  Początki ich bytności tutaj, również życia duchowego, były bardzo trudne gdyż starano się ich zasymilować całkowicie z nowym otoczeniem czyli oderwać od korzeni. Na początku wierni mogli uczestniczyć wyłącznie na mszy obrządku łacińskiego i dlatego uczęszczali na nią wraz z innymi mieszkańcami. O stopniu restrykcji wobec tej ludności nie świadczy fakt, że gdy podczas sprawowania wspólnych liturgii wielkanocnych w 1954 r. ks. Włodzimierz Boziuk pozwolił wiernym zaśpiewać ukraińskie pieśni religijne, został po tym fakcie przeniesiony do innej parafii.
 • Konstanty
  Prześlij 02 Aug 2015
  Obecna cerkiew wyznawców obrządku greckokatolickiego to dawna kaplica baptystów wybudowana w II połowie XIX w., natomiast po zakończeniu II wojny światowej od 1946 r. przez ponad 30 lat była to świątynia rzymskokatolicka. Obecność społeczności ukraińskiej w Baniach Mazurskich ściśle związana jest z akcją przesiedleńczą przeprowadzoną w 1947 i znana powszechnie jako Akcja „Wisła”.
 • Melania
  Prześlij 08 Jul 2015
  Cerkiew poświęcona św. Mikołajowi znajduje się przy ul. Marii Konopnickiej, głównej drodze prowadzącej do miasta Gołdap.
 • Filip
  Prześlij 08 Feb 2015
  Ten stan rzeczy trwał aż do roku 1975, kiedy to parafia rzymskokatolicka otrzymała w końcu zgodę na odbudowę swojego kościoła zniszczonego pod koniec wojny. Można przyjąć, że od tego roku miejsce to było użytkowane tylko przez grekokatolików, mimo iż nadal pozostawało własnością parafii rzymskokatolickiej. Formalne czyli notarialne przekazanie świątyni na własność parafii greckokatolickiej nastąpiło dopiero 28 listopada 1991 r.
 • Antoni
  Prześlij 11 Sep 2014
  Następne lata to czas remontów i przystosowania cerkwi do wymogów tego obrządku, m.in. ustawiono kopułę na wyremontowanym dachu czy zainstalowano ikonostas wewnątrz niej. Społeczność ukraińska oderwana od swojej tożsamości zyskała w końcu swoje miejsce do integracji i kultywowania swoich duchowych tradycji.
 • Nicola
  Prześlij 04 Nov 2013
  ;)
Zostaw swoją opinię o tej organizacji:
Usunąć
Twoje oszacowanie: